

| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 100 µF |
| Voltage Rating (DC) | 10 V |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | 1.2 Ω |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Non-Compliant |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 2 years ago) |
| Schedule B | 8532210050 |
| Manufacturer Lifecycle Status | ACTIVE (Last Updated: 2 years ago) |
| Type | Molded |
| Tolerance | 10 % |
| Voltage Rating | 10 V |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Life (Hours) | 2000 Hours |
| Features | General Purpose |
| Height - Seated (Max) | 1.8 mm |
Stock: 1674
Distributors
pcbx
Unit Price$1.15159
Ext.Price$1.15159
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $1.15159 | $1.15159 |
| 10 | $0.79509 | $7.95090 |
| 25 | $0.71979 | $17.99475 |
| 50 | $0.65162 | $32.58100 |
| 100 | $0.58990 | $58.99000 |
| 300 | $0.56367 | $169.10100 |
| 500 | $0.53860 | $269.30000 |
| 1000 | $0.50657 | $506.57000 |
| 3000 | $0.47645 | $1429.35000 |
| 5000 | $0.44812 | $2240.60000 |
| 10000 | $0.42148 | $4214.80000 |
